ČPFS | TN | SIS | MOODLE

1. lékařská fakulta Univerzita Karlova1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaPneumologická klinika 1. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice
horazdovsky 10.09.2019

Laboratoř pro diagnostiku a léčbu poruch dýchání ve spánku

Poruchy dýchání ve spánku, zejména obstrukční spánková apnoe (OSA), jsou závažná onemocnění, která mají významný vliv na vznik a průběh kardiovaskulárních, metabolických a jiných onemocnění. Součástí diagnostického procesu je ambulantní vyšetření pacienta včetně vyšetření plicních funkcí a vyšetření krevních plynů (odběr malého množství krve) a následně provedení noční monitorace. Naše spánková laboratoř provádí limitovanou polygrafii – tedy registraci proudu dýchaného vzduchu před nosem a ústy, dýchacích pohybů hrudníku a břicha, srdeční frekvence nebo EKG, saturace hemoglobinu kyslíkem (oxymetrie) a polohy těla v průběhu spánku. Při zjištění závažné poruchy dýchání vázané na spánek pak zajišťujeme i domácí léčbu přetlakem v dýchacích cestách za pomoci přístrojů (CPAP, BiPAP).

Tato ambulance není zaměřena na jiné poruchy spánku (např. nespavost, syndrom neklidných nohou, narkolepsie apod.).

počet zobrazení: 723 autor: horazdovsky, poslední aktualizace: horazdovsky, 10.09.2019
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.