ČPFS | TN | SIS | MOODLE

1. lékařská fakulta Univerzita Karlova1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaPneumologická klinika 1. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice
horazdovsky 24.01.2024

Ambulance bronchiální obstrukce

Vyšetření pacientů je možné po předchozím objednání na doporučení pneumologa nebo alergologa.

Ordinační doba:

Pondělí 08:00 - 12:00 (dle domluvy)

Úterý 08:00 - 12:00 MUDr. Lucie Heribanová

Středa 08:00 - 15:00 MUDr. Lucie Heribanová

Čtvrtek 08:00 - 12:00 MUDr. Jan Chlumský, Ph.D. (dle domluvy)

Pátek 08:00 - 12:00 MUDr. Lucie Heribanová

Ambulance se specializuje na závažné formy onemocnění spojených se zúžením dýchacích cest. Zabývá se především léčbou pacientů s těžkým astma bronchiale a těžkým stupněm chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). Její součástí je Centrum pro dospělé pacienty s CHOPN na podkladě deficitu alfa-1-antitrypsinu, geneticky podmíněného onemocnění spojeného s rozvojem plicního emfyzému a postižením jater. Ambulance jako jediná v České republice zajišťuje v indikovaných případech pravidelné suplementační podávání alfa-1-antitrypsinu. Centrum pro obtížně léčitelné astma (OLA) - je zapojeno do programu Národního centra pro těžké astma. Na doporučení pneumologa nebo alergologa jsou zde vyšetřováni a léčeni pacienti s těžkým refrakterním astma bronchiale a obtížně léčitelným astmatem (OLA). Je zde také indikována a podávána biologická léčba astma bronchiale.

Odkazy:

www.copn.cz

www.tezke-astma.cz

www.cipa.cz

počet zobrazení: 2106 poslední aktualizace: horazdovsky, 24.01.2024
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.